Wiecie jak się czułem? Jak lama w worku.
Blog > Komentarze do wpisu
dedykacja dla PKS Tour Jelenia Góra

Dziś:

"Do trzech razy sztuka" pomyślał autor i wsiadł do trzeciego z kolei autobusu. Do pierwszego się nie dostał, ale nie przesadzajmy, kto się dostaje od razu do pierwszego? Chyba tylko rodzina kierowcy i pani z kasy. I to bliższa rodzina. Tylko krewni. Zadnych powinowatych. Do drugiego jak się wybiera przystanki bliżej domu niż bliżej miejsca pierwotnego odjazdu, to nie dziwota. A do trzeciego autor się dostał po tym jak kierowca oświadczył "Jeszcze tylko 3 osoby wezmę."

W piatek autor spedził półtorej godziny w barze Podróżnik na dworcu autobusowym w stolicy Dolnego Śląska. Latte z automatu. Placki po meksykańsku - pierwsze w życiu autora. Gazeta. Było całkiem przyjemnie. Bilety były dopiero na trzeci autobus.

Gorzej w drugą stronę. Od dziś PKS Tour Jelenie Góra ma nową politykę zgodnie z którą zabiera tylko tylu pasażerów ile miejsc siedzących czyli jakieś 60% chętnych. Strzeżcie się prowincjonalni studenci! Może lepiej zrezygnować z wypraw po mamine mięsko w słoikach? Po te mrożone pierogi, po te koszule wyprane i wyprasowane. Zamiast do tych pagórków leśnych zostańcie na płaskim.

"Halo, mama? - telefon komórkowy, głośna dziewczyna już rozsiądnięta w autokarze. - No wyjeżdżam z Wrocławia. Dopiero teraz, bo tyle bydła było!"

Stacja Bolków. Pan kierowca: "Proszę Państwa, nikogo nie zabieram, tylko mówię, że zaraz jedzie następny autobus. [za 45 min. - przyp. autora]."

Zagubiona dziewczyna: "A co będzie?"

Kierowca: "Poniedziałek będzie."

A teraz moja ulubiona scenka z zeszłego roku.

Autor wsiada do autobusu: "Czy może Pan włączyć lampki do czytania?"

Pan kierowca: "Nie."

Autor na odchodnym:  "Aha. Super"

Pan Kierowca: "Czytać to sobie możesz w domu. W autobusie się śpi."

niedziela, 15 października 2006, jaktheparrot

Polecane wpisy

  • 2010: 32 z 277 słabo

    1 Artur i zemsta Maltazara 2 Gorzkie mleko 3 Raj dla par 4 Wrota do piekieł 5 Ciacho 6 Daybreakers. Świt 7 Głód 8 Parnassus 9 Wszyscy mają się dobrze 10 Będzie

  • Czas zadumy

    Próba generalna przy grobie zaliczona. Stroik stoi, znicze się palą, żwirek usypany. Wracamy do auta. - Za sto lat, jak ludzi będzie się grzebać tylko w interne

  • Przybora to to nie jest

    niewykorzystane studium do "Butem! Knutem!" Butik Gorejąca Czapka Wie to każdy przedsiębiorca: Trudno w handlu przetrwać, gdyż Sukces gwarantuje tylko Zapełnien

Czołówka!